Nowinki   Autorzy   Wydawnictwa   Postacie   Relax   Ciekawostki   Czytelnia   Mapa  


Kuku Ryku

scenariusz i rysunki: Janusz ChristaBohaterami cyklu są dwaj przyjaciele - jasnowłosy ma na imię Kuk, a jego towarzysz - Ryk. Chłopcy mają masę najróżniejszych pomysłów, a każdy z nich jest dziwniejszy od poprzedniego. Są nieprzeciętnymi urwisami i dorośli mają z nimi urwanie głowy. Trzeba im jednak przyznać, że psocą nie ze złośliwości, tylko z nieograniczonei i niepohamowanej ciekawości świata.

Jedynym krewnym bohaterów (chociaż może tylko jednego z nich) jest dziadek. Jedyną postacią, która występuje w kilku odcinkach, jest zbój Makary. Poznajemy go jak chce odebrać chłopcom tajemniczą paczkę, w póŸniejszych przygodach jeszcze często będą sobie wchodzić w drogę.

"Kuku Ryku" była jedną z pierwszych historyjek Christy, która została wydrukowana. Zamieścił ją tygodnik Przygoda w latach 1957-1958. Aby młody debiutant przebił się wśród wielu pracy, przedstawił się jako rysownik komiksów ze Szwecji. Udało mu się - pierwsza historyjka ukazała się w numerze 5 .

Na łamach Przygody zamieszczono jedenaście odcinków "Kuku Ryku". Ukazywały się one nieregularnie. Po latach część z nich przypomniało wydawnictwo Egmont, dołączając to antologii komiksów Christy "kajtek, Koko i inni" sześć ostatnich plansz cyklu.


Spis odcinków:

Odcinek 1, Przygoda nr 5.
Chłopcy mają niestosowne zwyczaje. Kuk trzyma palce w ustach, a Ryk dłubie w nosie, za co regularnie dostają reprymendę od dziadka. Urwisy wybierają się daleko od domu, gdzie nie siegnie ich dziadkowa kuratela.

Odcinek 2, Przygoda nr 19.
Kolega płata chłopcom figla - przygotowuje paczkę z cegłą w środku. Znajdując ją Kuk i Ryk zastanawiają się, jakie skarby może kryć. Ich rozmowę słyszy zbój Makary, który postanawia odebrać im paczkę.

Odcinek 3, Przygoda nr 20.
Kuk i Ryk mają ochotę grać w piłkę. Podstępem przekonują trenera, iż są bardzo dobrymi piłkarzami. Trafiają na stadion i biorą udział w meczu.

Odcinek 4, Przygoda nr 27.
Chłopcy pilnują porządku w ZOO. Tymczasem Makary notorycznie drażni i płoszy zwierzeta. Kuk i Ryk nie byliby sobą, gdyby nie postanowili dać mu nauczkę.

Odcinek 5, Przygoda nr 34.
Ryk ma ochotę nastraszyć Kuka. Chowa się do zegara i czeka, aż przyjaciel zaśnie. W chwili, gdy już ma zrealizować swój plan, Kuk zaczyna lunatykować i wychodzi na dach.

Odcinek 6, Przygoda nr 41.


Odcinek 7, Przygoda nr 43.


Odcinek 8, Przygoda nr 46.


Odcinek 9, Przygoda nr 52.


Odcinek 10, Przygoda nr 69.


Odcinek 11, Przygoda nr 71.Inne podstrony:
Janusz Christa
Kajko i Kokosz
Kajtek i Koko
Gucek i Roch
Bajki dla dorosłych
Komiksy z Relaksu
Inne komiksy Christy
Przygoda
Świat Młodych
KAW
Super-Boom
Egmont
Programy teatralne
Pocztówki
Plany Lekcji
Puzzle
Kalendarze
Kolorowanki
Filmy, serie animowane, gry komputerowe
Różnice pomiędzy wydaniami
Wydawnictwa rzadkie, okolicznościowe i białe kruki